KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14817048
nr 1481 7048
Arik Brauer
(1929-2021), Österrike
Färgetsning, Tanz um den Kern. Signerad, numrerad 26/100. Bildmått: 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x60 cm
Arik Brauer, konstnär född i Wien 1929, död 2021 i Wien.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 19:40:13
5/8 17:49:52